sadsad x
asdasd
KG Dergiler  - 2019

Kafasına Göre Dergi 28. Sayı

Fiyat
:
79,90 TL
Planlanan Teslimat
:
01.06.2024
Paylaş:
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • ​​Bu ürünü alarak Kafasına Göre Dergisi'nin Küçük Prens Posterlerine sahip olabilirsiniz. 
   
   
  Editörün Kafasına Göre 
  Sevgili okurlar,
  Lütfen ona bir koyun çizer misiniz?
  Küçük Prens, kitabı yayınlandığı zamandan itibaren dünyadaki insanlardan ona bir koyun çizmesini istedi. Kitapta sadece pilotla konuştu ama okurlar olarak aslında hepimiz pilottuk. En sonunda gitmesine hepimiz üzüldük. 
  Küçük Prens’in diğer gezegenlerdeki ve dünyadaki maceralarına hepimiz şahit olduk. Çoğu zaman hak verdik, bazen şaşırdık ve bazen de güldük. O gezegenler arasında dolaşırken aslında dünyada karşılaştığımız çeşitli insanların aramızda olduğunu fark ettik. Görevine körü körüne tutkunlar, sebepsizce emir vermeye bayılanlar, rakamlara ve hesaplamaya âşıklar, karşısındakini ne olursa olsun dinlemeyenler ve daha niceleri… 
  Günlük hayatta hepimizin karşılaştığı bu insanlara Küçük Prens, doğru soruları soruyor ve onları dinliyor. Anlamasa bile dinlemeye çalışıyor; sinirlenmiyor, bağırmıyor. Küçük Prens’ten öğrenmemiz gereken ilk ders bu olsa gerek; ne olursa olsun karşındakini dinle ve onu anlamaya çalış. Eğer karşılaştığımız her insanı aynı sabırla dinlesek, hayatımızda ne iletişimsizlik kalır ne de çatışmalar. Trafikte kavgalar, kadın cinayetleri ve belki de terör… 
  Küçük Prens’ten öğreneceğimiz bir diğer ders ise gülüne gösterdiği sevgi ve özen. Ona göre, dünyadaki insanların binlerce gülü olmasına rağmen mutsuzlar ve güllerinin değerini bilmiyor. Halbuki Küçük Prens’in bir tanecik gülü var ve onun başına bir şey gelmesinden çok korkuyor. Çünkü bu gül, onun gülü ve başka gülleri gözü görmüyor. Tıpkı onun gülü gibi, bizim de hayatımızda kıymet verdiğimiz değerlilerimize; eşlerimize, sevgililerimize, ailemize, çocuklarımıza, akrabalarımıza ve komşularımıza aynı özenle yaklaşmalıyız. İyi davranmalı ve onların biricikliğini anlamalıyız.
  Exupéry’nin klasikleşmiş kitabı, her okuduğumuzda bize ayrı değerler gösteriyor. Kafasına Göre’nin bu sayısını Exupery ve kitabı Küçük Prens’e saygı duruşu niteliğinde hazırlamak istedik. Umarız siz de bizim kadar keyif alırsınız bu sayıdan.
  Ama önce lütfen ona bir koyun çizin ve sonra sayfaları çevirin.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.