sadsad x
asdasd
Hakkımızda

Yola Çıkarken

Hepimiz akıllıyız, en iyi göz, söyleyecek en güzel söz, anlatacak en çarpıcı hikâye bizde...

Günden güne bunun savaşını kendi içimizde verirken, tartışmaya başladık. Kültür mü sanat mı bilim mi mizah mı edebiyat mı fantastik mi dedik durduk; her kafadan güzel sesler çıktı. O zaman ayrılalım, herkes kafasına göre yazsın çizsin, sonra aynı dergide buluşalım diye sözleştik. Sonunda, güçlü bir derginin birbirinden güçlü süper kahramanları olmak üzere toplaştık. Özgür bıraktık kafamızı; anlatacaklarımızı eleştirel bir gözle değerlendirerek, hikâyeleştirerek, bazen de mısralara dökerek anlattık. Belki bir Avengers olamadık ama hep beraber iyi olduk. İlk sayımızda bize uğur getiren; sözleriyle, yazılarıyla, çizimleriyle, birlikteliklerinden sonsuz mutluluk duyduğumuz yazar ve çizerlere, ele avuca sığmayan tüm ekibimize, dostlarımıza sonsuz teşekkür. Biz şimdilik küçük, heyecanlı bir aileyiz ve sizinle de dergimizde buluşmak üzere sözleşmek isteriz! Bize yazılarınızla, çizimlerinizle; kafanıza göre katkıda bulunabilirsiniz. Bunun için paylas@kafasinagore. com’a eposta atmanız yeterli. Bir sonraki sayıda kafasına göre sürpriz yazar ve çizerlerle buluşmak dileğiyle!

Biz Kimiz?

Sinemart Yayıncılığın ilk yayını olan Kafasına Göre, iki ayda bir çıkmakta olan edebiyat mizah dergisidir.

Kafasına Göre şekil ve tasarım açısından farklı bir tarz taşıyan bir dergidir ve anlatının her türüne açıktır.
Kısalığı ve uzunluğundan çok; güçlü sesi, bir diyeceği olan yazarlardan farklı yazılar toplamak esas gayemizdir. Dergimizde öykü/hikâye ve şiirin yanı sıra; zihin açan, bilgilendirici ve hatta eğlendirici eleştiri, deneme ve derleme yazılarına da yer veriyoruz.
Adımız Kafasına Göre olduğu için yazılarımızın belli bir tema ya da konu başlığı altında toplanmasını uygun bulmuyoruz.
Bir yazarımız işin bilimsel boyutuna bakıp bize izafiyet teorisini ve bilim kurguların temelini anlatıyorsa, bir diğeri Bizans’ta kadınlar üzerine eleştirel ve tarihsel bir yazı yazabilir. Bir sayfamızda Nazım Hikmet’in şiirlerinin bestelenmesi üzerine bir müzik yazısı varsa, karşısında Orhan Kemal’i boş kaleye gol atan forvet değil de kale çizgisinden top çıkaran bir defans oyuncusu olarak bir spor yazısının içerisinde görebilirsiniz.
Sonuç olarak; Kafasına Göre’ nin, insanlara güzel bir şeyler anlatmaya çalışan güncelin nabzını tutan eleştirel bir edebiyat mizah dergisi olması için çalışmalarımızı tüm hızıyla sürdürüyoruz.

 

Neden Yapıyoruz?

Okurun okuduklarından keyif alabilmesi için, kültür ve sanatın her dalına dokunarak, edebiyat, mizah, tarih, felsefe içerikli renkli yazılarla, üzerinde düşünülecek ve tartışılacak yeni alanlar açmak istiyoruz.

 Özgürce yazabilmek için

 Herkese söz hakkı verebilmek için

 Aklımıza geleni kafamıza göre anlatmak için

 Farklı bir soluk getirmek için

 İnsanları sıkmadan okutmak için

 Okuryazarımıza söz hakkı vermek için

 


Nasıl İşliyoruz?

Kafasına Göre de edebiyat, mizah, kültür, sanat, tarih ve bilimi merkeze alıp herkesin anlayacağı rahat bir dille anlatıyoruz.

 Kendi gündemimiz varsa da yine de güncelden uzak kalmıyoruz.

Geçmiş, bugün ve gelecek bizim için eşit derecede değerli olduğundan belli bir zamana takılıp kalmıyoruz. Yüzlerce yıl önce yaşamış yazarları anarken yüzlerce yıl sonraki Türkiye’yi bilim kurgu tadında anlatabiliyoruz.

Yazarların anlatmak istediklerini, istedikleri şekilde anlatabilecekleri bir dilleri olsun istiyoruz.

Kafasına göre yazılarımızın çizimleriyle, farklı tasarımıyla daha okunaklı ve hoş gözüktüğüne inanıyoruz.

Videolar ve tasarlanan görsellerle yazarlarımızı ve yazılarını sosyal medyada ve Türkiye’nin dört bir yanına dağıtılan afişlerle de destekliyoruz.

“Okur Yazar” bölümümüzde sizlerden gelen yazıları okuyucuyla buluşturuyoruz.

“Kafasına Göre Sorular’’ bölümümüzde her sayıda farklı kişilere kafasına göre sorularımızı sormaya devam ediyoruz.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.