sadsad x
asdasd
KG Dergiler  - 2020

Kafasına Göre Dergi 34. Sayı

Fiyat
:
79,90 TL
Planlanan Teslimat
:
25.04.2024
Paylaş:
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • ​​​​Bu ürünü alarak Kafasına Göre Dergisi'nin Nazım Hikmet Posterlerine
  sahip olabilirsiniz.   Editörün Kafasına Göre

  Herkese merhabalar!

  Size yüksek bir enerjiyle ve kocaman bir gülümsemeyle merhaba diyorum çünkü buna hepimizin ihtiyacı var. Yaz boyu çalışarak yorulanlar, endişeden dışarı adım atamayanlar, morallerini yükselen güneşle düzeltemeyen herkese kocaman gülümsüyorum. Eğer birimizin morali bozulursa, gözyaşları dökülmeye başlarsa hepimiz etkileniriz. O yüzden bütün olumsuzluklara, endişelere, virüslere inat gülümseyelim! Ne birimizi ne hiçbirimizi yıksın bu olumsuzluklar.

  Üstelik bilim insanlarının bize sık sık hatırlattığı üzere, kendimizi gülümsemeye, pozitif düşünmeye zorlamamızın gerçekten duygu durumumuza ve bedensel sağlığımıza olumlu etkileri oluyor. Eğer denemeyi başaramıyorsanız kendinizi zorlayamıyorsanız, hemen kendinizi bir parka atın. Tabii önce maske takıp sosyal mesafeye dikkat edin. Kuşların nasıl özgürce uçtuğunu, ağaçların kimseyi umursamadan yıllarca rüzgarda tatlı tatlı salındığına bakın.

  Sonra göğe bakın, o sonsuz maviliğe… Hepimizin onun altında nasıl da eşit olduğumuzu düşünün. Baktığımız bir bulutun atmosfer içinde nereleri nereleri gezdiğini ve sonra yukarıdan bize nasıl göz kırptığına bakın. Güneşin bizi yaz mevsimindeki kadar ısıtmasa da kemiklerimize kadar nasıl iyi hissettirdiğini fark edin.

  Aynı göğün altında dururken aklınıza Nâzım’dan dizeler gelir belki… Birkaç mısra sıralarsınız sonra belki onun fotoğraflarındaki kadar içten gülümsemeye başlarsınız. Hayatının büyük bölümünü haksızlıklara uğrayarak hapishanelerde ve kendi ülkesinden uzakta geçiren bu güzel ruhlu şairin nasıl da yaşamaktan vazgeçmediği aklınıza gelsin. Hayatındaki bütün olumsuzluklara rağmen insanı, doğayı sevmekten, âşık olmaktan vazgeçmeyen şairi örnek alın. Üstelik sadece kendi özgürlüğü için değil, dünya barışı, silahsızlanma ve insan hakları için canını dişine takarak dünyayı nasıl dolaştığını düşünün.

  Haydi, biraz gülümsemeye başlayın. Hayat, ondan vazgeçilmeyecek kadar güzel bir şey! En azından Nâzım’ın hatrına gülümseyin!

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.