sadsad x
asdasd
KG Dergiler  - 2021

Kafasına Göre Dergi 37. Sayı

Fiyat
:
79,90 TL
Paylaş:
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • ​​​​Bu ürünü alarak Kafasına Göre Dergisi'nin Oğuz ATAY Posterleri
  sahip olabilirsiniz.   Editörün Kafasına Göre

  Pandeminin birinci yılından merhaba!


  Bunu kutlanacak bir durummuş gibi göstermek istemedim ama sanırım hepimiz birer tebriği hak ettik. Gözlerini kapatıp geçtiğimiz bir yılı gözünden geçir bakalım. Neler görüyorsun?


  Kendi hayatımızda çok şey değişti. Çoğumuzun hayatı kötü etkilendi; sağlığımızı, işimizi, umutlarımızı kaybettik. En kötüsü de sevdiklerimizi kaybettik. Bazı şeyler ise hiç değişmedi. 8 Mart Kadınlar Günü’nü kutlamaya bu kadar yakınken Kadının İnsan Hakları Yeni Çözümler Derneği hepimiz için çok önemli bir rapor yayınladı: Salgında Kadın Olmak. Üzerinden bir yıl geçen salgın, bu konuyu olumlu yönde maalesef etkilemedi.


  Hepimiz çok zor durumlardan geçtik ama her şey kötü de olmadı. Son bir yılda ülkemizde kitap satışları arttı. En azından evdeyken bol bol kitap okuduk. Önümüzdeki yıllar bunu daha iyi göreceğiz ama edebiyatımızın cevherlerini yeniden yeniden okuduk. Kıymetleri zamanında bilinmemiş isimlerden birisi Oğuz Atay’ı bu sayımıza konuk ettik.


  Yaşadığı zamanda yeterince okunmadığından ve anlaşılmadığından bahsediyor Oğuz Atay. Okurlarına sesleniyor ve nerede olduğunu soruyor. Bizler şimdi buradayız ama bu sefer o nerede? Kendisi nerede olursa olsun bizler buradayız, onun eserlerini okuyor ve onu anlamaya çalışıyoruz. Şu anda derdine ortak olamıyoruz ama eserlerine ortak oluyoruz, hepimiz bağrımıza basıyoruz kitaplarını. Bir seferde anlayamazsak yılmıyor ve iki, üç, dört defa okumayı deniyoruz. Çünkü onun bize anlatacağı çok şey olduğuna inanıyoruz.


  Onun hakkında yaptığımız röportajlarda edebi anlayışına, edebiyatımızdaki yerine eleştirel bir bakış açısı getirdik. Bu şekilde onun anlam yüklü cümlelerini daha kolay anlayabiliriz.
  Mart-Nisan sayımız bizim için her zamanki gibi farklı anlamı var. Bu ay yayın hayatımızda altıncı yaşımız kutlu olsun! Her yeni yaşımızda Kafasına Göre ailemiz daha da büyüyor, güzelleşiyor ve yaşlanan bütün zorluklar karşısında güçlenip birbirine kenetleniyor.


  Beraberce daha güzel günler göreceğimiz, okumaktan ve öğrenmekten asla vazgeçmediğimiz yeni yaşlarımız olsun.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.