sadsad x
asdasd
KG Dergiler  - 2021

Kafasına Göre Dergi 40. Sayı

Fiyat
:
79,90 TL
Paylaş:
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • ​​​​Bu ürünü alarak Kafasına Göre Dergisi'nin Can YÜCEL posterlerine sahip olabilirsiniz. 

  Ne yazdı ama…

  Pandeminin etkileri geçmemişken, Covid 19 yeni varyantlarla hayatımızdayken ülke ve dünya olarak felaketlerle sarsıldık. Yangınlar, seller ve birçok doğa felaketi bize yine aynı soruyu sordurdu; nerede hata yaptık? 

  Hatayı nerelerde yaptığımız çok belli; insanlık olarak tüketme hırsımız, yönetme tutkumuz dünyaya geri dönüşü olmayan zararlar verdi. Ama artık buna ağlamamız, çaresizce şikâyet etmemiz hiçbir şeyi değiştirmeyecek. Olanlara, maruz kaldığımız durumlara karşı tavrımızı değiştirmek dünyayı değiştirecek. İnsanlar yangının söndürülmesine, felaketin yaralarının sarılmasına nasıl dört elle sarıldıysa, bizler de öyle sarılacağız hayata.

  Kimsenin bizi yolumuzdan alıkoymasına izin vermeden, kötü haberlerin ve tuhaf söylemlerin moralimizi bozmasına imkân tanımadan ilerleyeceğiz. Çünkü hepimiz biliyoruz ki güzel günler gelecek, en azından bundan daha güzeli gelecek. Umutla ve sabırla bunun geçmesini bekleyeceğiz. Elimizi taşın altına sokarak, daha özenli davranarak ve yaşayarak. Böylelikle yaralar daha da büyümeden sarabileceğiz. Geçmiş hatalarımızı bu şekilde telafi edebiliriz ama pes etmememiz lazım.

  Homo sapiens sapiens denilen bugünkü modern insan aslında yüz altmış bin yıldır bu dünyada daha iyisi için çalıştı, şimdi pes etmek olmaz. Dünyanın dönüşümüne katkımız yok gibi gözükse de aslında bizler hep iyiyi ve güzeli aradık. Bu arayışta elimizde sanat, spor, bilim, felsefe ve edebiyat gibi hayatı yaşanır kılan, güzelleştiren alanlar var. Gün geçtikçe insanlar bu alanlarda harikalar yaratıyor ve yıllardır insanlık olarak ilerlediğimiz yolda inancımızı daha da artırıyor. 

  Böyle zor zamanlarda iyi ki edebiyat var, iyi ki şiir var iyi ki Can Yücel var diyoruz. Yazdığı her dize ayrı güzel, yüreğimize su serpiyor; o suyla kalbimizde çiçekler açıyor. Tıpkı Başka Türlü Bir Şey şiirinde olduğu gibi:

  bir tatlı yolculuk dalından inmek yere

  ağacın yüksekliğince

  dalın yüksekliğince rüzgarda

  ve bir yeni ömür

  vardığın çimen yeşilliğince

  Aşkla, sanatla, bilimle, edebiyatla nice güzel günlerde beraber olmak dileğiyle...

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.