sadsad x
asdasd
KG Dergiler  - 2023 Dergileri

Kafasına Göre Dergi 49. Sayı

Fiyat
:
79,90 TL
Paylaş:
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • EDİTÖRÜN KAFASINA GÖRE

  Herkese merhabalar,

  Bu merhabanın pek neşeli olmadığını biliyorsunuz. Türkiye’nin geçirdiği en zor aylardan birisini geçirdik beraberce. Hepimiz 6 Şubat’ın öncesindeymiş gibi hayata devam etmeye çabalasa da hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Kaybettiklerimiz bir daha geri gelmeyecek ve bizler onları tanısak da tanımasak da bir ömür boyu yaslarını tutacağız. Geride kalanlarla beraber yaralarımızı saracağız, sımsıkı sarılacağız birbirimize. Felaketler her zaman bize bunu gösterdi; birlik ve beraberliğin önemi!
  Halk olarak yaralarımızı sarmaya çalışırken herkes yapabildiği en iyi işi yaptı ya da yapabileceği ilk işi yaptı. En hızlı yardımı en etkili şekilde ulaştırmaya çalıştı. Yollara taşlar kondu, alternatif yollar seçildi, olmadı yeni yollar yapıldı. En güzeli de kimse yılmadı; bu yazı yazılırken de yılmamıştı ve ilk günkü gibi deprem bölgesine giden yardımlar devam ediyordu.
  Bütün yetkililerin ve depremzedelerin duyurduğu gibi, yapılan yardımların devamı gelmeli. Çünkü insanların evleri ve arabaları yok oldu; ailelerini, akrabalarını, komşularını ve dostlarını kaybettiler. Okullar, hastaneler ve dükkanlar yıkıldı. İşte bütün bu sebeplerden dolayı hepimiz yapabileceğimiz yardımı yapmalıyız. Para yardımı, ayni yardım (gıda, ilaç, ev gereçleri, kıyafetler, oyuncaklar vs…), gönüllü desteği (beden gücünle yardım etmek, organizasyonların iletişim merkezinde çalışmak, bölgedeki çocuklar ve gençlerle vakit geçirmek vs.), deprem bölgesinden gelen bir patili dostla hayatlarınızı birleştirmek gibi akla ilk gelen yardımları yapabilirsiniz.
  Akla gelen ilk yardımlar dedim, çünkü ilerleyen aylarda ve yıllarda hepimize çok büyük görevler düşüyor. Çevremizdekileri depremle ilgili sohbet ederek tadını kaçırmak yerine, deprem anında korunmak için neler yapmalıyız öğrenmeli, evlerimizde ne değişiklikler yapmalıyız diye bilgilendirmeli, en önemlisi çocuklara ve gençlere geleceklerinin karanlık olmadığını anlatmalıyız. Bu depremden sonra kimse enkaz altında kalmayacak.
  6 Şubat 2023 depremlerinde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza şifa ve yakınlarına sabır diliyoruz.
  Boyutlar(cm)
  :
  24 x 34 x 1
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.