sadsad x
asdasd
KG Dergiler  - 2023 Dergileri

Kafasına Göre Dergi 53. Sayı

Fiyat
:
79,90 TL
Paylaş:
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • ​​​​Bu ürünü alarak Kafasına Göre Dergisi'nin ATATÜRK Poster ve 2024 Takvimlerine  sahip olabilirsiniz.

  EDİTÖRÜN KAFASINA GÖRE

  Seni sen yapan nedir? Anne ve babanın çocuğu olman mı; hayır, bir kardeşin daha olursa o kişi sen olmuyorsun. Sana verilen isim, unvan, numaralar vs. de seni sen yapan şey değil; 7 milyar insanın yaşadığı dünyada bunlar karışabiliyor. Fiziksel özelliklerin de seni sen yapmadığını biliyoruz; insanın insana benzediği örnekleri çok defa gördük. Giydiklerin, yediklerin ve yaptıkların da seni sen yapamıyor; seninle aynı tatili yapıp aynı görünen binlerce insan var.

  Kabul edelim bu zor bir soru ama kendimize sormamız gereken bir soru; beni diğer insanlardan farklı kılan ve beni bugünkü hale getiren şey nedir? Böyle soruların kesin bir cevabı olmasa da düşünürlerin çoğu bizi biz yapan şeyin fiziksel ve ruhsal özelliklerimizin yanında deneyimlerimiz ve ilişkilerimizin toplamı olduğunu söylüyor. Bu tanımın içine hastalıklarımızı, takıntılarımızı, arzularımızı, hatta nefretimizi bile katabiliriz.

  Peki o zaman bizi diğer insanlarla ortak noktada birleştiren nedir diye sorsam?

  Fiziksel ihtiyaçlar cevabı hemen aklımıza gelir. Ama bunlar canlılığımızın bir sebebidir; fiziksel ihtiyaçlarımız giderilmezse canlı olmamızda sorun çıkar ve yaşayamayız. O yüzden bu cevabı eleyebiliriz rahatlıkla. Mental yapımız biz insanları ortak noktada birleştiriyor diye düşünmeye başlayalım. Yaşayan her insanın ortak hayatı olmadığı gibi ortak duygusal dünyası yok; biri neşeli ve huzurlu ailede doğmuşuzdur ve bu geleneği devam ettiriyordur, diğeri zorlukla hayatta kalan ailenin bilmemkaçıncı evladıdır. İki kişinin ortak bir iç dünyası olması çok zordur.

  Uzunca düşünmemize gerek kalmadan, etrafımıza baktığımızda insanların ortak fikirlerde, yapılarda buluşabileceğini fark ederiz. Beni senden ayıran hayatımdaki her minik zerrenin toplamıysa, bizi birleştiren ortak fikirlerdir.

  2023 yılının sonbaharında ise hepimiz tek bir heyecanın altında toplandık; Cumhuriyet’in 100. yılı! Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve cefakar halkımız sayesinde başlatılan Milli Mücadele 29 Ekim 1923’te cumhuriyetin ilan edilmesiyle devam eden bu heyecanın altında herkes kendinden ortak nokta buldu. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının hepsine yuva oldu, kol kanat gerdi ve bu şekilde 100 yılı bitirdi.

  Başta Kafasına Göre olmak üzere herkeste 100. yıl heyecanı var ve heyecanımız ortak: Önümüzdeki 100 yıl için atılacak büyük adımlar, yapılacak keşifler ve gerçekleştirilecek hayallerin neler olacağı. Biz Kafasına Göre ailesi olarak önümüzdeki 100 yılı beraber paylaşacak olmaktan çok mutluyuz, verin ellerinizi ve beraberce harika bir 100 yıl yaşayalım, yaşatalım! Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yılı kutlu olsun!

  Boyutlar(cm)
  :
  24 x 34 x 1
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.