sadsad x
asdasd
KG Dergiler  - 2016

Kafasına Göre Dergi - Sayı 9

Fiyat
:
10,00 TL
Planlanan Teslimat
:
01.07.2022
Paylaş:
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Bu ürünü alarak Kafasına Göre Dergisi'nin Kemal Sunal Posterine sahip olabilirsiniz.

  Editörün Kafasına Göre

  Zamanın birinde, bir ülkenin başkentinde bir grup yazma sevdalısı insan Kafasına Göre adında bir dergi çıkartıyorlarmış. İki ayda çıkan bu edebiyat mizah dergisinde herkes adı üzerinde ‘kafasına göre’ yazıyormuş.

  “Kimi başına geleni yazmış, kimi olmayanı yaratmış, var olmayan renkler üretip herkese dokunmuşlar. Çok zorluk çekmişler; dev canavarlarla, görünmez hayaletlerle savaşmışlar ama sonunda kazanmışlar. Üstelik artık dünyanın dört bir yanında adları duyuluyormuş; herkes onları çok seviyormuş” diye başladığım masalımı “Sonsuza kadar mutlu yaşadılar” diye bitirmek isterdim ama ‘sonsuza kadar’ denilen zaman dilimi ne kadar uzun bilmiyorum!

  Hem sonra masalın diğer bölümlerinde neyle karşılaşacağız onu da bilmiyorum; acaba bölüm sonu canavarı olacak mı, şeytani profesör gizli planlarına bizi alet edecek mi, yoksa büyücü cadının kazanında mı bulacağız kendimizi? Bunlar hakkında bir fikrim yok ama geleceğe dair emin olduğum birkaç şey var!

  Öncelikle, yaz gelecek!

  Henüz karşılaşamadığımız, bizleri kavrulmuş soğan gibi pembeleştirecek o yaz buraya gelecek! Hepimiz şapkaları takıp terlikleri giyip kendimizi sokaklara, kumsallara vuracağız. Güneşin şımarması bizi pembeleştirmesinin yanında, suratımıza kocaman bir gülümseme yerleştirecek.

  Merak etmeyin, gülümsememize Kafasına Göre’nin elinizde tuttuğunuz sayısı yardım edecek. Kemal Sunal için hazırladığımız özel dosya sizi gülümsetecek ve o eski anılarımızı canlandıracak. Sonra hemen ekran başına geçip biraz Hababam Sınıfı, biraz Kapıcılar Kralı, biraz Köyden İndim Şehre izleyeceksiniz, gülümsemeniz kahkahalara dönüşecek!

  Bu sayı aynı zamanda sizi biraz düşündürecek. Hayatta iyi bir yerlere gelmenin çalışarak, cesaret ederek ve hiç yılmayarak olduğunun kanıtı olan yazılar okuyacaksınız. O yazılardan birinde Bircan Usallı Silan hepimizin çok sevdiği yetenekli kadın Zuhal Olcay’ı kaleme aldı. Onur Köybaşı ise kitapları dilimizde yayınlanmış, çok sevilen yazar Andre Aciman’la röportaj yaptı.

  Her şey çok güzel olacak!

  Yazın gelmesi büyük katkıda bulunsa da her şeyin güzelleşmesinde bir etken daha var; siz sevgili insanlar! Yaşadığımız hayat her gün yazmaya başladığımız bir masal olarak can buluyor. Masalın sonunu iyi bitirmek de bizim elimizde. Gerçi ‘sonsuza kadar’ denilen zamanı bilmiyorum ama o zamana kadar olan şeyleri güzelleştirmenin sırrını zaten biz insanlar biliyoruz!

  Her şeye güzellikle bakarak, gülümseyerek, mutlu olmaya çalışmalıyız. Bunun için güzel şeyler izlemeli okumalıyız ki güzel sözler yazalım masalımıza. Kafasına Göre ekibi olarak size bu konuda ‘sonsuza kadar’ olmasa da her zaman yardımcı olacağız!

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.