sadsad x
asdasd
KG Dergiler  - 2018

Kafasına Göre Dergi - Sayı 18

Fiyat
:
79,90 TL
Planlanan Teslimat
:
25.04.2024
Paylaş:
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Bu ürünü alarak Kafasına Göre Dergisi'nin Che Guevara Posteri, 2018 Frida Kahlo Takvimine sahip olabilirsiniz.

  Editörün Kafasına Göre
  Hepimiz masallarla büyüdük, masallardaki kahramanları sevdik. Büyüklerimize bir daha bir daha anlattırdık; anlatımın büyüsüne kapılmıştık. Ama kahramanın kıvrak zekâsına, kahramanlığına özenip durduk. Bildiğimiz tek kahramanlar onlardı; gözümüzde hep büyüttük. Okula gidince gerçek bir kahramanla tanıştık; Mustafa Kemal Atatürk. Her sabah varlığımızı Türk varlığına armağan edip onun resmiyle derse başladık. Büyüdükçe onun da bir insan olduğunu ama çok zorluklardan geçtiğini, yaptığı hiçbir şeyin kolay olmadığını öğrendik. Gerçek kahraman olmak masallardakine benzemiyordu.

  İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra, tam da herkesin insan olmaktan utandığı zamanlarda Güney Amerika’da bir grup insan güzel şeyler yapmaya çalışıyordu. Birileri dünyayı güzelleştirmek, her yere adalet getirmek istiyordu. Bunu yaparken de sevgiyle aşka yapmaya çalışıyordu. Sonra başında beresi, kirli sakalıyla uzaklara bakan bir adamın resmiyle karşılaştık. Neden dünyanın bir kısmı onu kahraman olarak görüyor? O da etten kemikten bir insandı ve sonunda o da kara toprağa gömülmüştü. Diğer insanlardan ne farkı vardı? Neden her yerde fotoğrafları, resimleri vardı?

  Herkes Che Guevara’da aşk gördü; insan olmanın özgür olmak olduğunu hatırladı. O hiçbir zaman siyasi düşüncenin değil, adaletin, bilginin tutkunuydu. Dünyaya bunu defalarca haykırdı; yanlış anlaşıldı ve öldürüldü. Onu sevenler ondan da onun peşinden koştuğu aşktan da asla vazgeçmediler. Âşık doğdu, aşkı aradı ve onu ararken öldü.

  Kafasına Göre olarak insanlık tarihinin en büyük âşıklardan birisi Ernesto Che Guevara’yla yeni bir yıla aşkla başlayalım dedik. Ona kulak verdiğinizde dünyaya daha farklı bakmaya başlayacaksınız. Aslında aşk dört bir yanınızda; sadece daha dikkatli bakmalısınız. Bazen özgürlük ve adalet peşinde, bazen kendimizde, bazen bir surette, bazen de hiç görmediğimiz bir yerdedir. Âşık olmak çoğu zaman çile çekmek, aşkın peşinde koşmaktır. Ne olursa olsun, âşık olduğunuzda çektiğiniz çilelere değecek ve aşktan asla vazgeçmeyeceksiniz.
  2018 aşkla başladığımız güzel bir yıl olsun. Aşkın enerjisi size de yansısın çok güzel, aşkla dolu bir yıl geçirelim!

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.