sadsad x
asdasd
KG Dergiler  - 2019

Kafasına Göre Dergi 25. Sayı

Fiyat
:
79,90 TL
Planlanan Teslimat
:
31.05.2024
Paylaş:
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Bu ürünü alarak Kafasına Göre Dergisi'nin Audrey Hepburn ve Ayşen Gruda Posteri'ne sahip olabilirsiniz.  

  Editörün Kafasına Göre 


  Sevgili ve sadık okurlarımız,
  Bu yazıyı yazarken çok mutluyum. Çünkü beraber dördüncü yılımızı kutluyoruz! Yola çıktığımızda Kafasına Göre’nin uzun yıllar boyunca yayın hayatına devam edeceğini biliyorduk. Ama yıllar geçtikçe daha da duygusallaşıyoruz; büyüyen çocuğumuzu izliyoruz. Bizimle beraber olan, yolları kesişen, gönlünü kalbini, ruhunu ve emeğini koyan herkese burada ne kadar teşekkür etsek az gelir.
  Kapağımıza bize iyi işler yapmamız için ilham veren ve ondan öğreneceğimiz çok şey olan Audrey Hepburn’ü davet ettik. İlerleyen sayfalarda hayatına dair ilginç ve iham veren detayları okuyacaksınız. Aynı zamanda onun bir iyilik meleği olduğunu da hatırlatmak gerek. UNICEF’in iyi niyet elçisi olarak ülke ülke gezdi yardıma muhtaç insanlara o kocaman tatlı gülümsemesiyle yardım etti. 
  Başarılı rolleriyle de güçlü ve örnek alınacak bir kadın figürü olarak karşımıza çıkıyor ve yıllarca onu aklımıza kazımamıza sebep oluyor. Onun güzelliği, rol aldığı filmlerin yanında bu önemli duruşu ve insan hakları savunuculuğuyla unutulmaz bir karakter oldu. Kariyerinin başında, umut vaat eden bir zamanındayken Time dergisinin kapağına konuk olduğu bu sayıyı sizinle paylaşmak istedik. Dünyayı yerle bir eden Nazi güçlerinin denetimi altında yaşadığı o yıllarda bile güçlü olduğunu keyifle okuyacaksınız. 
  Buradan aldığımız ilhamla, ülkemizdeki güçlü ve gelecek vaat eden çalışkan yönetmenlere sektörde ve ülkemizde ”kadın meselesini” sorduk. Önümüzdeki günlerin çok güzel olacağını biliyorduk ve bunu sağlamak için bir yerden çalışmaya başlamamız gerekiyordu.
  8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun!
  Audrey Hepburn’ün bize verdiği bir diğer ilham ise sinemada edebiyat uyarlamaları oldu. O da ilk büyük çıkışını bir edebiyat uyarlamasıyla yapmıştı. Edebiyat ve sinema birbirinden ayrılmaz bir bütün gibi düşünülse de ikisi de başka disiplinlerle karşımıza çıkıyor. İkisini karşılaştırmak imkânsızken insanlar ”Kitabı mı filmi mi daha iyi?” tartışmasına girebiliyorlar. Edebiyat ve sinema bize hayata dair çok şey anlatsa da en önce eğlendirmeyi amaçlar. Tartışmayı bırakın, arkanıza yaslanın ve tadını çıkartın!
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.