sadsad x
asdasd
KG Dergiler

Kafasına Göre Dergi 26. Sayı

Fiyat
:
79,90 TL
Planlanan Teslimat
:
25.04.2024
Paylaş:
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Bu ürünü alarak Kafasına Göre Dergisi'nin Attila İlhan Posterlerine sahip olabilirsiniz.  

  Editörün Kafasına Göre 

   
  Herkese mutlu baharlar!
  Çiçeklerin açmaya başladığı, doğanın canlandığı bu güzel aylarda hepimiz ayrı bir heyecanlıyız. Doğanın yenilenmesi bize ilham verdi ve biz de yine yenilendik. Bu güzel aylarda kapağımız için bizi aşka sürükleyen Attilâ İlhan’dan başkasını düşünemedik.
  Kendini geliştiren yazar, şair, düşünür, senarist… Attilâ İlhan.
  O da her ay baharmış gibi sürekli yenilendi, değişti ve üretti. Bunların hiçbirisi bir gecede olmadı. Duyularını dünyaya açtı, okudu, yazdı, bol bol gezdi ve daha çok okudu.
  Zamanın ve yaşamın değiştiğini inkâr etmedi. Edebiyatı yaşayan bir organizma gibi gördü ve zamanla nereye evrileceğine kafa yordu. Teknolojinin gelişmesinden korkmak yerine ona kucak açtı.
  Bizler onun gibi hayatı şiirle edebiyatla göremeyebiliriz ama denemek bile çok önemli. Yeniliklere açık olmak, kendimizi yenilemeye çalışmak bu demek.
  Bu yüzden ne yaparsak yapalım, hayatımızı gelişime harcayalım. Cansız bir organizma gibi kendimizi hiçliğe bırakmayalım ve yeniliklere kucak açalım. 
  Attilâ İlhan gibi, geçmişin büyük isimlerinden öğreneceklerimiz, örnek alacaklarımız bitmiyor ve bitmeyecek; yeter ki duyularımızı açalım. Yüzümüzü geleceğe dönelim ama geleceğin gelmesini beklemeyelim, onu biz getirelim.
  Hayatla organik bir bağ kurabilmemiz için edebiyat en iyi öğretmen. Ona dahil olan her şey edebiyatta da var. Evet, kitaplardan hayatı öğrenemeyebiliriz belki ama neye benzediğini anlayabiliriz. Beğenmeyip güzelleştirmek istersek de kalemi kâğıdı alıp yazmaya başlamalıyız. Çünkü, hepimizin bildiği gibi aslolan hayattır.
  İlhan, yazıyla organik bağımız olmalı demiş hepimiz için. Bugün her şeyi akıllı telefonlarımızla bir tıkla yapıyoruz. Bunun organikliği tartışılır ama oradan aracıları kaldırıp kolları sıvadığımızda işlerin değiştiğini fark edeceğiz. 
  Bu bahar elinize kalemi kâğıdı alın ve yazmaya başlayın!
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.