sadsad x
asdasd
KG Dergiler  - 2022 Dergileri

Kafasına Göre Dergi 44. Sayı

Fiyat
:
79,90 TL
Paylaş:
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Kafasına Göre Dergisi'nin 44. sayısını alarak Virginia WOOLF posterlerine sahip olabilirsiniz. 

  EDİTÖRÜN KAFASINA GÖRE

  Herkese merhabalar!


  Dünyada olan bitene yetişemeyenler ve şaşkınca izleyenler olarak hepimiz aynı soruyu soruyoruz: Bu hiç durmayacak mı? Duracaksa ne zaman? Bu soruları kime sormamız lazım?
  Kime soracağımızdan çok emin değilim ama bildiğimiz en iyi şey yapmak en iyisi gibi: okumak! Bizi sakinleştirir, biraz da olsa dünyanınn kötülüklerinden uzaklaşırır, yarattığı yeni dünyalarla oturduğumuz yerden gezmediğimiz yer kalmaz, farklı ve yeni insanlarla tanışırız…


  Yine bu sebeplerden dolayı dergimize şahane bir yazarı davet ettik: Virginia Woolf. Kendisi yazdığı kitaplarla ve makalelerle hayatımıza girdi. Romanları bizlere ve edebiyat dünyasına başka türlü romanlar olabileceğini gösterdi. 100 yıl önce kadınların beyninin varlığını konuşan erkeklere ve onların temsil ettiği kurumlara başkaldırdı. Kadınlar pekala beyin sahibiydi ve bunu erkeklerden çok daha sofistike bir şekilde kullanıyorlardı. Woolf aynı zamanda gazeteye ve daha birçok edebiyat dergisine takma isimle makaleler, eleştiri ve deneme yazıları yazdı. Eşiyle beraber kurdukları yayınevi, dönemin kaliteli edebi eserlerini basarak adını duyurdu. Kadınların yüksek eğitim almaları yasakken üniversiteye her fırsatta gitmiş, kadınların da orada olabileceğini hatırlatmış.


  Birçoğumuza bu hareketler cesaret örneği gibi gelmese de o zamanlarda çok büyüktü. Woolf ve çevresi, toplumun o zaman aykırı gördüğü insanlardı. Şimdi olduğu gibi onlar da toplumun kültürel hayatını etkileyen önemli şahıslardı. Birbirlerine ilham veriyor, toplumun her parçasının eşit olması gerektiğini savunuyorlardı. Maalesef bunu çoğu göremeyecekti. Ama onlar sayesinde bizler bugünleri gördük.


  Woolf ve diğer yazarlara bugünden baktığımızda sadece sıcak evlerinde oturmuş ve yazı yazmışlar gibi görünseler de gerçek, Virginia Woolf’ta olduğu gibi çok daha ciddiydi. İnsanlar kalemlerin aracılığıyla yazdıkları her kelimeyle dünyayı yeniden şekillendirdi ve şekillendirmeye devam edecek.


  O yüzden bir kitaba sadece bir kitap gözüyle bakmayın ve okumaktan asla vazgeçmeyin!

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.