sadsad x
asdasd
KG Dergiler  - 2021

Kafasına Göre Dergi 38. Sayı

Fiyat
:
79,90 TL
Paylaş:
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • ​​​​Bu ürünü alarak Kafasına Göre Dergisi'nin Turgut UYAR, Tomris UYAR, Attillâ İLHAN, Sabahattin Ali, Harry POTTER posterlerinin tümüne
  sahip olabilirsiniz.   Editörün Kafasına Göre

  Herkese bu güzel bahar gününden merhaba!

  Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu baharı da evlerde karşıladık. Dört bir yanımız salgınla, ekonomik krizle, günlük dertlerle sarıldı. Sanki bir adım atsak dertten boğulup gidecek gibiyiz. Ama her zamanki gibi doğa bizim dertlerimizi umursamıyor ve kendini yeniliyor.

  Bizler de doğayı bir kez daha örnek alıp kendimizi yenileyelim mi?

  Açın evin tüm camlarını, girsin mis gibi bahar havası. Derin nefes alın, ağaçların yeşermeye başlayan dallarına bakın. Açan çiçeklere, birbirlerini kovalayan kedi - köpeklere ve daha nice güzelliğe dikkat edin. Belki biraz hareket size iyi gelir ya da balkona çıkmak? Doğa olaylara farklı açılardan yaklaşıyor mu bilmiyoruz ama bizler hayatımıza ve kendimize farklı açılardan baktığımızda her şey daha iyiye gidiyor. 

  Kapağımızdan bize anlamlı anlamlı bakan şairimiz Turgut Uyar’ın Mayıs-Haziran aylarına çok yakışacağını düşündük. Onunla beraber engin maviliklere, göğe bakıp hayaller kuralım istedik. Dizelerinin arasında kaybolmamak bizler için çok zor oldu; başaramadık. O saf güzellikleri anlatan kelimeler, yarattığı ahenkli söyleyişler derken kendi dünyamızdan kopup şiir aleminde bulduk kendimizi. Düz yazılarında ise bugünü, dünü yarını bulduk. Hassas ruhunu akılcı söylemlerle bize aktarmasını birer lütuf saydık.

  Çiçek açamayız, yeşillenemeyiz ama birçok mucizeyi içimizde barındırıyoruz. Adım attığımız, nefes aldığımız her gün zaten bir mucize ama her gün hayata katılmak bu mucizeyi gerçekleştirmek anlamına geliyor. O yüzden evlerde de olsa gelin, Göğe Bakma Durağı’nda buluşalım, derin bir nefes alıp gülümseyelim.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.