sadsad x
asdasd
KG Dergiler  - 2022 Dergileri

Kafasına Göre Dergi 45. Sayı

Fiyat
:
79,90 TL
Paylaş:
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Kafasına Göre Dergisi'nin 45. sayısını alarak Tomris UYAR posterlerine sahip olabilirsiniz.

  EDİTÖRÜN KAFASINA GÖRE

  Yeniden hepinize merhabalar!


  Umarım yaz aylarınız keyifli geçiyordur. Yaşadığımız sorunlardan birkaç dakika ara verip pırıl pırıl parlayan gökyüzüne bakmak bile nasıl iyi geliyor insana! Güneş batmadan esen rüzgarı, sabah serinliğini hissetmek ve güneşin masmavi gökyüzünde nasıl hakimiyet kurduğuna şahit olmak belki de yazın en güzel yönlerinden.


  Bizler de bu güzel aylara yakışan bir sayıyla çıkmak istedik. Hepimizin kalplerini fetheden başarılı yazar ve çevirmen Tomris Uyar ismi uyandı zihnimizde. O bu ayları sever miydi bilmiyoruz ama biz onu, onun sevip sevmediği her şeyi seviyoruz. Bu yüzden bu sayıda Tomris Uyar ve onun kalemine değindik. Türkiye’de edebiyatla ilgilenen her insan gibi onun hakkında da konuşulsa bizler sadece kalemini konuşmak istiyoruz. Çünkü Tomris Uyar’a dair tek gerçek onun eserleri.


  Geçtiğimiz sayıda Virginia Woolf’tan aldığımız ilham ve enerjiyi devam ettiriyoruz. Tek bir farkla; şimdi Türkiye sınırları içerisindeyiz. Onun güzel hikâyelerini duymak yerine öykülerini, makalelerini ve çevirilerini okumayı tercih ettik. Bu okumalarda İstanbul başkent ama sayesinde dünya edebiyatının nice çeşitli yazarlarını okuduk.


  Virginia Woolf’un aksine, Tomris Uyar kelimelerin arasında yitip gitmek ve sonunda kaybolmak yerine yükseldikçe yükselmiş. İyi ki de böyle yapmış ki bugün onun kitaplarını keyifle okuyabiliyoruz. Yazdığı makalelerin çoğu eski tarihli olsa da fikirler güncelliğini yitirmemiş. ”Nesiller boyu okuma” denilen şey bu olsa gerek.


  Umarız bu kıymetli yazarın değeri bilinir de yeni nesiller okumaya devam eder Tomris Uyar’ı.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.